Młody Badacz

To regularne zajęcia warsztatowe dla dzieci w wieku od 6-13 lat. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 2 razy po 45 minut. Pierwsza część ma charakter międzyszkolnego kółka matematycznego w stylu  „Między zabawą a matematyką", druga część „między zabawą a nauką" .Zabawą jest odkrywanie, tworzenie, poszukiwanie dróg, różnych rozwiązań, stawianie pytań. Każde zajęcia i stanowią osobną jednostkę tematyczną, jednak pewne pojęcia i metody będą się powtarzać przy różnych zagadnieniach i dlatego dzieci uczęszczające regularnie,  stopniowo będą sobie radzić lepiej.

Zajęcia odbywają się w grupach około 10-osobowych z podziałem na wiek. Każda rocznikowa klasa  to osobna grupa. Tematyka zajęć jest „nowa” dla wszystkich uczestników.

 

Między zabawą a matematyką

 • Zajęcia rozwijające logiczne myślenie i uczące matematyki  poprzez zabawę.
 • Realizowany program autorski  „Między zabawą a matematyką” nie zastępuje programu szkolnego, ale go wzbogaca. Dzieci w każdym momencie mogą dołączyć do grupy w miarę wolnych miejsc.                                           
 • Ciekawa, zaskakująca tematyka, wykorzystywanie różnych pomocy dydaktycznych: łamigłówek, gier, wycinanek, patyczków, klocków, lusterek oraz pasja prowadzącej, jej 17-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą lubiącą matematykę, stanowią o atrakcyjności zajęć.  Na zajęciach wykorzystywane są także zstawy klocków lego Oczywiście pomoce w grupach młodszych (klasy 1-3 SP) będą wykorzystywane częściej niż w grupach starszych.
 • W grupach starszych podobnie każde zajęcia mają swój osobny temat a zajęcia mają charakter kółka matematycznego
 • Dzieci przychodzą, bo im się podoba, dobrze się bawią, a przy okazji niezauważalnie, empirycznie poznają prawa, twierdzenia i zagadnienia z matematyki.
   
 • Program obejmuje: elementy kombinatoryki, rachunku prawdopodobieństwa, logiki, arytmetyki, geometrii płaskiej i przestrzennej - bez trudnych nazw z wykorzystaniem intuicji i zabawy
   
 • W grupach młodszych często zajęcia odbywają się w sali z dywanem , gdyż część zajęć  to jest wspólne odkrywanie i wspólna zabawa. Druga część zajęć  to praca samodzielna lub w grupach przy stolikach. 

Między zabawą a nauką

Celem spotkań jest poszukiwanie odpowiedzi na pytania z zakresu chemii, fizyki oraz przyrody, które często pojawiają się w młodych umysłach. Nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają eksperymenty, a my podczas zajęć Młody Badacz chcemy dać szansę na naukę trudniejszych szkolnych przedmiotów właśnie poprzez prowadzenie doświadczeń. Uczniowie samodzielnie lub w parach będą przeprowadzać kolorowe i spektakularne eksperymenty. Nauczą się planowania pracy doświadczalnej, obserwacji zachodzących zmian oraz wyciągania wniosków. Wszystkie eksperymenty będą bezpieczne dla małych uczestników zajęć. Większość z nich będzie możliwa do powtórzenia w domu.

Zapraszamy na ciekawą przygodę z naukami ścisłymi!

 

Telefon

+48 608 67 43 05 

Email

strefa.bystrzaka@gmail.com

Miejsce prowadzenia zajęć:

 

Prywatna Szkołą Podstawowa Parnas

ul.Zielińskiego 38

Wrocław